Zadzwoń (58) 572 39 13
Godziny otwarcia Pon: 7:30 - 17:00
Wt - Czw : 7:30 - 15:30
Pt : 7:30 - 14:00

Zajęcia edukacyjne w Szkole Podstawowej w Ciekocinie

8 czerwca w Szkole Podstawowej w Ciekocinie odbyły się warsztaty edukacyjne, prowadzone przez przedstawicieli Fundacji Forum Atomowe.

Młodzi naukowcy wprowadzili uczniów w tematykę związaną z promieniotwórczością i wykorzystaniem energii jądrowej. Zajęcia dydaktyczne dla dzieci są elementem programu edukacyjno-informacyjnego „Świadomie o Atomie”, zainicjowanego przez PGE EJ 1 – spółkę odpowiedzialną za budowę pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej.

W warsztatach przygotowanych przez wolontariuszy Fundacji Forum Atomowe udział wzięło ponad 60 uczniów z klas 0-6 ze Szkoły Podstawowej w Ciekocinie. Program obejmował pokazy fizyczno-chemiczne, doświadczenia i prezentacje przybliżające zagadnienia z zakresu energetyki jądrowej i promieniotwórczości. Dzieci miały okazję poznać zjawisko promieniowania i źródła pozyskiwania energii, a także dowiedzieć się na czym polega reakcja rozszczepienia jądra atomowego. Jedną z atrakcji była wspólna konstrukcja makiety, podczas której prowadzący wyjaśniali jak zbudowana jest elektrownia jądrowa, za co odpowiadają jej poszczególne elementy i w jaki sposób wytwarzana jest energia z atomu.

Działalność edukacyjno-informacyjna to jedno z kluczowych zadań, za które odpowiada spółka PGE EJ 1, powołana do wybudowania pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej. Przez cały rok w ramach programu Świadomie o Atomie w Gminie Choczewo realizowane są inicjatywy edukacyjne kierowane zarówno do dorosłych jak i najmłodszych mieszkańców. Ich celem jest przekazywanie kompletnej i rzetelnej wiedzy o energetyce jądrowej i planowanej inwestycji jak najszerszemu gronu odbiorców.

Poprzedni Wielkie rowerowe świętowanie 4-5 lipca 2015 Krokowa